Nothing- 5.díl

12. března 2012 v 20:18 | Ewulle
Pokračování povídky...


Tom zvedl hlavu, doufal v to, že mi podají zprávu o Billově zdravotním stavu. Doktoři se tvářili zkroušeně a ostatním chlapcům pomalu docházelo, co jim doktor asi řekne. Ale doufali v opak.
"Vy jste příbuzný pana Billa Kaulitze?" otázal se doktor.
"A-ano. Jsem jeho bratr Tom. Jak mu je. Bude v pořádku?" Při těchto slovech Tom vyskočil z nemocniční lavičky na nohy a očekával odpověď.
"Pane Kaulitzi, je nám to moc líto, ale vašemu bratrovi jsme již nedokázali pomoct."
"Ne. Ne to nemůže být pravda. Lžete mi. Chci ho vidět. Musí být v pořádku." Nevěřil Tom.
"Váš bratr měl rozsáhlé zranění hlavu a břicha. I přes veškerou naší snahu jsme ho nedokázali zachránit."
"Bože…. Proč on…" rozplakal se Tom.
Všem to došlo. Bill zemřel. Jejich nejhorší obavy se naplnily. Všem po tváři stékaly slzy. Stáli tam téměř bez pohybu a přidržovali Toma. Pár minut na to, dorazila Billova matka. Nevěřícně koukala na plačící chlapce a přemýšlela, co se mohlo stát. Věděla, co to zapříčinilo, ale nechtěla tomu uvěřit. Postavila se před Toma a pohlédla mu do očí.
"Tome. Zlatíčko, co je s Billem?" vyjadřoval její pohled. Tom zavttěl hlavou a tím dal vše najevo. Simone se naplnily oči slzami. Uvědomila si to hned. Její syn zemřel. Bill přece nebyl špatný řidič. Někdo ho musel srazit. Někdo ho musel zabít. Simone objala Toma. Gustav A Georg na sebe pohlédli. Proč se vůbec hádali kvůli takové blbosti. Dokáží si ještě odpustit?
Asi po hodině Gustav zavolal Davidovi a sdělil mu události minulých hodin. David byl velmi rozrušený ale hned zavěsil a volal neznámé ženě. Má ona na svědomí Billovu nehodu?

DALŠÍ DNY:
V tyto dny nikdo nechtěl nic dělat. Všichni byli v domě u jezera a vzpamatovávali se z Billovy smrti. Billuv pohřeb měl být příští týden v pátek a David byl čím dál nervóznější. Georg s Gustavem prohodili spolu pár slov ale pořád byla mezi ta propas, ze které se snažili jejich přátelství dostat. Oběma se ale zdálo,že při každém pokusu o povytažení, spadne ještě hlouběji do propasti. Ale ani jeden nevěděl, že už jim na záchranu přátelství moc času nezbývá. Brzy totiž jeden z nich opustí tohle místo navždy.
NEZNÁMÝ BYT:
"Tak to by bylo" pronesla nahlas neznámá žena a začala se zlomyslně smát. Koukala se na stěnu. Byly na ní fotky. Čtyři fotky. Čtyři fotky chlapců jí dobře známých ač se s nimi nikdy nesetkala. Chtěla se pomstít jednomu muži, a proto musí všichni zemřít. Vzala do ruky lihový fix a přes jednu fotku udělala velký křížek a nápis autonehoda. Pohlédla na druhou fotku v pořadí.
"Celkem roztomilý blonďáček. Je ho škoda." Zamyslela se nad fotkou.
Otočila se od fotek a pohlédla do zrcadla. V jeho odrazu už to nebyla žádná neznámá žena. Stála zde Anna Mahlerová, dávná přítelkyně Davida. Po dlouhých letech se dočkala své pomsty. Konečně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama