Nothing- 7.díl

26. března 2012 v 20:18 | Ewulle
A mme tu předposlední díl povídky.


Dny plynuly. Pro některé rychle, pro některé ne. Od Billovy smrti uplynul sotva týden. David v poslední dobou netrávil moc času spolu s ostatními. Pořád jen něco zařizoval. Chtěl aby byli ostatní chlapci v bezpečí ale hrozba byla každou sekundou blíž a blíž. Gustav se nudil. Chtěl nějak uvolnit atmosféru a něco podniknout ale při pohledu na zdrceného Toma raději nic nenavrhoval. Tom by určitě nejel a s Georgem si neměl co říct. Po několika dnech, kdy se jen nudil, se konečně rozhodl něco podniknout. Původně chtěl udělat něco šíleného a neobvyklého ale nakonec se rozhodl pro "obyčejnou procházku". Jenže pro někoho tohle rozhodně nebyla jen obyčejná procházka.
"Kam jdeš?" zeptal se Gustava Georg, který právě jedl jogurt.
"Projít se.Chceš jít se mnou?" zeptal se opatrně Gustav.
"No….ne díky. Nechce se mi a navíc na mě čeká celá horda jogurtů." Prohlásil poněkud šťastným hlasem Georg.
"Tak fajn. Pudu sám." Dodal nakonec Gustav.
Oba chlapci se rozešli. Gustav se dooblékl a obul. Ještě si zapl MP3 a chtěl si navolit nějakou svou oblíbenou. Ale najednou si vzpomněl na něco velmi důležitého pro Georga. Rozeběhl se ke schodišti.
"Hele Geo…" zakřičel.
"Noooo?" ozvala se odpověď.
"Nech mi nějaký jogurty. Nebo seš mrtvej chlapče." Zažertoval.
Gustav odešel ven. Cestu si prodloužil přes les. Chtěl si provětrat hlavu a tohle mu přišlo jako nejlepší nápad. Tedy první půl hodiny mu to tak přišlo. Les nevypadal bezpečně a Gustav se pomalu začínal bát. Každou chvíli se ohlížel. Měl pocit, že ho někdo sleduje. Tenhle pocit rozhodně nebyl klamný. Jeden pár očí tu byl. Každou chvíli se ke chlapci přibližoval víc a víc. Teď byl již na dosah. Gustav se zprudka otočil. Spatřil tu osobu a vyjekl.
"ÁÁÁÁ. Kurva. Co tu děláš?" křičel.
"No…šel jsem za tebou. Dostal jsem rozum a chtěl se projít. S Tomem je teď vážně nuda." Dostalo se mu odpovědi od osoby, ze které se najednou vyklubal Georg.
"A to si mě musel vyděsit k smrti vole? Víš jak sem se lek? Pronesl ještě trochu roztřeseně Gustav.
"Nemáš se už čeho bát, vole. Jsme dva. Nic se nám nestane." Smál se Georg.
"Fajn. Pokračujem nebo jdem domů?" zeptal se Gustav.
"Jdem domů. Tom začíná mít chuť k jídlu a mám pocit, že nám chce sežrat všechny jogurty."
"Tak domů běžíme, kámo."

To ale chlapci netušil, že zde nejsou sami. Netušili v jakém jsou nebezpečí. Nebyl to jejich další kamarád ale člověk, který se je chystal každou chvíli zabít. Ani netušili jak té osobě nahráli do karet. "Dvě mouchy jednou ranou." Pomyslela si Anna. Přišel čas vytáhnout svou zbraň. Vytáhla z obalu odstřelovačskou pušku. Tak dlouho to plánovala a teď konečně nastala ta chvíle. Začala mířit. Hezky pomalu nic neuspěchat. Chlapci se teď o něčem bavili. Zcela zapoměli na, že by měli jít domů. Zase byli přátelé.
Konečně dostala pod kontrolu kruhová mířidla. V přesný okamžik zmáčkla spoušť. Pár sekund na to Gustavovi kukla protla krční tepnu. Gustavovi se podlomila kolena a skončil na zemi. Z rány mu stříkala krev.Druhý chlapec se konečně probral. Uvědomil co se stalo a padl na kolena. Rukou začal stlačovat ránu na krku Gustava a utěšoval jej. Druhou rukou šátral po kapsách. Konečně našel to, co chtěl. A to mobil. Vytočil jediné číslo, na které si vzpomněl. 112.
"Musíte hned přijet…mojeho kamaráda někdo postřelil. Šíleně krvácí a…." tuhle větu Georg již nedokončil. Druhá kulka jej zasáhla do hrudníku. Jeho ruka přestala stlačovat Gustavovu ránu. Sám teď ležel na studené zemi. Otočil se na Gustava. Chtěl vidět jeho tvář. Chtěl ho ujistit, že vše bude v pořádku, že to není tak hrozné jak to vypadá. Pohlédl mu očí, ale Gustavovy oči byli, byly vytřeštěné a už bez života. Byly skleněné a prázdné. Po jeho obličeji ještě stékaly poslední slzy. Z jeho rány přestala vytékat krev. Gustav byl mrtvý.
Georg hleděl na tělo vedle sebe. Najednou se rozhodl bojovat. Pokusil se vstát ale marně. Chtěl odsud pryč. Začal se plazit po zemi a přitom se snažil stlačovat si ránu, která silně krvácela. I když jednal impulzivně, nezapomněl si vzít mobil. Věděl, že musí někoho zavolat. Teď již naprosto bezhlavě vytočil číslo prvního člověka, na kterého si vzpomněl. Ale ten člověk byl již mrtvý. Billův mobil měl ale pořád u sebe Tom. Začaly mu docházet síly, a proto zrychlil. Byl naštěstí na okraji lesa. Snažil se doplazit co nejblíže k silnici.
Tom si prohlížel nějaké staré fotky jeho a Billa. Nafotili jich opravdu hodně. Nejraději měl tu fotku, jak se s Billem vyfotili v zrcadle ve velkých brýlích a růžových šátcích a našpulenými rty. Vypadá dost úchylně ale jemu se líbí. Najednou zazvonil mobil. Tom se tak vylekal, až upustil fotografii, kterou právě držel. Na zazvonění mobilu není nic neobvyklého, pokud ale nepatří někomu, kdo je mrtvý. Alespoň to si myslí Tom. Popadl mobil a koukl se vyděšeně na displej. Volal Georg. Muselo to být vážné, jinak by nevolal tohle číslo. Georg měl rád legraci ale ne takovou.
"Georgu? Co se stalo?" začal Tom.
"T-t---ome. Pomoz mi. Někdo…….mě střelil" ozvalo se slabé naříkání mladého muže.
"A---kde jsi? Geo kde jsi?" vyděsil se Tom.
"U silnice….před benzínkou." Ozval se opět hlas.
"Hned tam budu, vydrž kámo." Roztřásl se Tom a rozběhl se k autu.
Zapřísáhl se, že už nikdy nesedne za volant. Kvůli bratra. Ale v tuto chvíli byla záchrana kamaráda přednější. Tohle byla první chvíle kdy nemyslel na mrtvé dvojče. Nechtěl ztratit už nikoho dalšího. Plně se soustředil na záchranu Georga. Najednou si vzpomněl na to, že mu Georg říkal, že jde za Gustavem. Bože….. Gustav tam musí být taky někde. A co když je mrtvý? Ne. To nemůže být pravda. Tom se v duchu uklidňoval a jel přesně tam, kde mu Georg řekl. Jel s větrem o závod. Jako by ho na konci čekala nějaká velká, převelká cena. Za pár minut dorazil na místo. Georga uviděl ležet na zemi v bezvědomí. Vyběhl z auta a zamířil rovnou ke chlapci ležícímu na zemi. Naštěstí byl ještě na živu.
"Georgu? Geo vydrž….zavolám pomoc." Snažil se utišovat chlapce, který zřejmě nevnímal.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama